Zsiadłe mleko

Dlaczego warto spożywać zsiadłe mleko?

  • Zsiadłe mleko jest źródłem bakterii kwasu mlekowego oraz witamin — witamina A, witamin z grupy B (witamina B1B2B3B9 i B12), witamina D i K2. Dzięki nim wspiera mikroflorę bakteryjną jelit i zapobiega problemom typu zaparcia, wzdęcia czy biegunki. Ponadto wykazuje działanie przeciwgrzybicze, redukuje problemy związane z nietolerancją laktozy, łagodzi objawy zespołu jelita drażliwego oraz całego układu pokarmowego.
  • Zsiadłe mleko jest bardziej tolerowane przez organizm niż świeże mleko , ponieważ mleko zawiera cukier – laktozę, która niestety przez wiele osób nie jest tolerowana. Nietolerancja laktozy objawia się wzdęciami, biegunkami, bólami brzucha, a czasem zaparciami i problemami skórnymi. W mleku zsiadłym laktoza jest rozłożona przez bakterie, dzięki czemu nasz organizm lepiej to toleruje.
  • To świetne lekarstwo na jelita dla dzieci i dorosłych, oczywiście tylko takie wykonane z mleka wiejskiego niepasteryzowanego, sklepowe żadnych korzyści zdrowotnych nam nie dadzą.

Większość nabiału robię sama, dlaczego..? Bo nie ufam temu co jest w markecie! Przekonałam się na sobie i swojej rodzinie, że sklepowy nabiał bardziej szkodzi niż daje cokolwiek wartościowego. Nabiał dostępny w polskich sklepach niestety niewiele ma wspólnego z produktami, które wytwarza się tradycyjnymi metodami i nie znajdziemy w nich większości witamin, które wcześniej wymieniłam, ale za to dostarczą nam niepotrzebnych i szkodzących dodatków, które po trochę niszczą nam organizm, a najbardziej organizm dziecka np. przepełnione cukrem jogurciki lub sery żółte naszpikowane konserwantami. Nie wspomnę już o mleku w kartonach, które jest trucizną dla naszego organizmu, u dzieci robi totalne spustoszenie w jelitach.

Jak sprawdzić stan przewodu pokarmowego? Nie potrzeba wykonywać żadnych badań…Przeczytajcie koniecznie!

Poniżej fragment wypowiedzi dr Jerzego Jaśkowskiego:Po pierwsze kobieta musi zrozumieć, że ona daje pokarm nie dziecku tylko bakteriom, które muszą znajdować się w jego przewodzie pokarmowych. Innymi słowy, pokarm w żadnym przypadku nie może zawierać konserwantów, czyli środków bakteriobójczych. Mleko według definicji jest to produkt od krowy nie przekraczający temperatury 41°C. Podobnie mleko matki jest to produkt gruczołów mlecznych nie przekraczający temperatury 41°C. Wyższa temperatura powoduje rozkład enzymów znajdujących się w mleku. A w mleku znajduje się ponad 200 różnych białek. Gotowanie mleka jest postępowaniem nie tylko bezsensownym, ale szkodliwym. Wymyślono je przed ponad 100 laty, z powodu licznie w owych czasach występującej gruźlicy u krów. Od ponad 30-40 lat nie stwierdza się w Polsce gruźlicy u krów, więc wszelkie manipulacje przy tym doskonałym produkcie są oszustwem, mającym na celu wyłudzenie pieniędzy od rodziców.Po drugie, poród o naturalnym przebiegu pozwala maluchowi otrzymać w czasie przejścia przez drogi rodne pierwszy „zastrzyk” dobrych bakterii. Ułatwia także trawienie karmienie piersią, dostarcza bowiem stałego napływu dobrych bakterii. Innymi słowy, jak się da, to spokojnie co najmniej rok można karmić piersią.Jak to udowodnił dr Andrew Wakefield, u dzieci po szczepieniu rozwija się zapalenie przewodu pokarmowego. To zapalenie powoduje przenikanie toksyn do krwioobiegu. Udowodniono w licznych badaniach, że przewlekłe stany zapalne przewodu pokarmowego mają istotne znaczenie w powstawaniu chorób psychicznych. Innymi słowy, sprawność umysłowa zależy od dobrego stanu przewodu pokarmowego. A czy słyszałeś kiedykolwiek Dobry Człeku, aby jakikolwiek psycholog, czy psychiatra, pytał Ciebie o stan twojego przewodu pokarmowego?Jak sprawdzić stan przewodu pokarmowego? Nie potrzeba wykonywać żadnych badań. Jeżeli kupka malucha chodzącego jest uformowana, topi się po wpadnięciu do wody, czyli nie pływa i nie ma śmierdzącego zapachu, to świadczy, że dziecko ma zdrowe bakterie. Jeżeli czujemy gnilny zapach, to znaczy, że istnieje zapalenie przewodu pokarmowego i należy je leczyć. Czym krótszy jest okres zapachowy, tym mniej szkód spowoduje choroba.

Leczenie. Stan taki nie wymaga żadnego specjalistycznego leczenia. Wystarczy podawać kwaśne mleko, takie prosto od krowy. W związku z licznymi pytaniami o to, jak się robi kwaśne, czyli zsiadłe mleko, powtarzam. Wystarczy mleko od gospodarza wlać do słoika i postawić na parapecie. Słoiki trzeba przykryć gazą, aby coś nie wpadło. W zależności od temperatury pomieszczenia, po 24-40 godzinach mleko jest kwaśne. Jeżeli nie będzie kwaśne, to znaczy, że albo butelka z mlekiem lub słoik były zanieczyszczone na przykład proszkiem, czy płynem do mycia naczyń, albo gospodarz mający mechaniczny udój nie wypłukał ługu, którym myje rury, biegnące od krowy do zbiornika. Po stwierdzeniu 2-3 krotnym, że mleko nie kwaśnieje i poinformowaniu o tym gospodarza, lepiej zmienić dostawcę. Jest to najtańszy i najskuteczniejszy sposób leczenia tego rodzaju stanów zapalnych przewodu pokarmowego. W żadnym przypadku nie kupować maślanek, kwaśnego mleka, w kartonikach, kubeczkach itd. Wystarczy popić troszeczkę jednego, czy drugiego roztworu i okazuje się, że mają taki sam smak, pomimo różnych naklejek. Koszt leczenia takim kwaśnym mlekiem od krowy to obecnie 2 złote tygodniowo na dziecko. Nie brać na poważnie tych wszystkich wypocin dietetyków o uczuleniu na gluten i ograniczaniu dziecku pokarmów. Najpierw przeprowadzić kurację z mlekiem kwaśnym, a dopiero potem szukać innych przyczyn. To samo dotyczy sytuacji u dorosłych. Dawka mleka musi być większa, na przykład szklanka dziennie.”

cd…http://biotalerz.pl/dr-jerzy-jaskowski-myslace-o-mleku/

Dlatego ja dbam o moją rodzinę:)

Zsiadłe mleko jak zrobić?

  • Świeże mleko niepasteryzowane (takie prosto od krowy nie sklepowe)wlewamy do garnka i zostawiamy w ciepłym miejscu (u mnie stoi na kuchence) na dzień lub dwa (bez lodówki).

  • Jeżeli zależy nam na śmietance, wstawiamy świeże mleko do lodówki na co najmniej 12 godzin, zbieramy śmietankę, a pozostałe mleko wystawiamy na zsiadłe mleko. Jak zbierać śmietankę zerknij TU.
  • Ja zazwyczaj zostawiam na noc i rano mam już pyszne zsiadłe mleczko, z którego możemy zrobić prawie wszystko, wykorzystać jako dodatek do obiadu np. ziemniaczki z koperkiem i zsiadłym mlekiem, możemy zrobić placuszki na zsiadłym mleku, ciasto, zupę lub chleb.
  • Gotowe zsiadłe mleko należy wstawić do lodówki.
Wartości odżywcze (100 g zsiadłego mleka)
Energia (kcal)92 kcal
Energia (kj)386 kj
Białko5.4 g
Tłuszcz4 g
Węglowodany ogółem8.6 g
Błonnik pokarmowy0 g
Cholesterol0 mg

Co możemy zrobić z zsiadłego mleka?




Dodaj komentarz

Your e-mail will not be published. All required Fields are marked