Choroby autoimmunologiczne – chore stawy

Choroby autoimmunologiczne to paskudne choróbska, które mogą zaatakować właściwie każdy narząd i układ w organizmie. Jeżeli macie problem z którąś z chorób autoimmunologicznych, posłuchajcie koniecznie wykładu Dr. Huberta Czerniaka, wiele bezcennych porad, wszystko zawarte w pigułce – NAPRAWDĘ warto !!!

https://www.youtube.com/watch?v=v_kgeZSy-Yc&t=20s

Jedną z chorób autoimmunologicznych jest Reumatoidalne zapalenie stawów choroba, która dotyka coraz większą liczbę ludzi i – co gorsza – coraz młodszych. Objawia się bólem stawów, ograniczeniem ich funkcji ruchowej, sztywnością stawów, obrzękami, a nawet deformacjami stawów. Nieleczone RZS niestety może prowadzić do niepełnosprawności:(

Medycyna oferuje nam leczenie oparte na sterydach, niestety one nie leczą nam choroby… Więc czy możemy sobie sami pomóc? Okazuje się, że tak 🙂 Odpowiednia dieta jest w stanie zatrzymać rozwój choroby, ale nie jest to takie proste, wymaga od nas dużo pracy i wytrwałości. Mam w domu osobę z tą chorobą, wiem, że te metody działają , ale wiem też ile wymagają pracy nad sobą. Posłuchajcie proszę…

Co jest najważniejsze!

 • Zbadać poziom wit D (25OH), powinien być miedzy 80 a 100
 • Zakwasić żołądek (15 min przed każdym posiłkiem, 1 łyżka octu jabłkowego na pół szklanki wody lub 1 łyżka wina piołunowego).
 • Wyeliminować zboża i obserwować.
 • Wyeliminować nabiał (z wyjątkiem żółtek), uzupełniać roślinnym w ilości 1 g na kilogram masy ciała i obserwować.
 • Wyeliminować cukier
 • Zadbać o florę jelitową (probiotyki) to najlepsze lekarstwo na nasze jelita, które są odpowiedzialne za wszystko, co się dzieje u nas. Chcemy być zdrowi ? To musimy mieć zdrowe jelita. Idealne są tu kiszonki z warzyw i soki z kiszonej kapusty, kiszonego buraka.
 • Nawodnić organizm (woda+sól kłodawska),
 • MSM (siarka)
 • Pomagają dożylne wlewy DMSO
 • EPA Forte (zaczynać od 3 kapsułek dziennie rozłożonych w ciągu dnia) Zmniejsza produkcję prostaglandyn prozapalnych, działa jak steryd, ale bez skutków ubocznych. Następnie brać 3 x dziennie po 2 kaps, aż minie ból.
 • Tłuste jedzenie przyspiesza kuracje i ból mija szybciej – DIETA KETOGENICZNA – jak ją bezpieczne zrobić? Polecam książkę Celiny Chacińskiej – Świadome Odżywianie – Dieta Ketogeniczna, wszystko dokładnie opisane. Pamiętaj! To jest dieta lecznicza, należy stosować tylko przez dany okres leczenia, nie wolno stosować tej diety na dłuższy okres.
 • Zbadać przeciwciała IgG na chlamydie pneumoniae (leczyć dobrym biorezonansem)
 • Przeciwzapalnie działa: kurkumina (nawet 3 × 200 mg), kwas bosweliowy,
 • Jedną z przyczyn stanów zapalnych stawów może być też podwyższona homocysteina.
 • Przede wszystkim ruch, gimnastyka, rozgrzewanie, rozciąganie ciała, nie ćwiczenia siłowe ale spokojne – TO BARDZO WAŻNE!

Kolagen – jak bardzo ważny jest przy chorych stawach ?

Szanuje lekarzy, robią świetną robotę, no może nie wszyscy, ale nie oceniam, ale czasami mimo dobrych chęci nasz lekarz nie ma nic więcej do zaoferowania, co wtedy ? Poddajesz się? Mówisz … Trudno, zrobiłam, co mogłam… NIE, absolutnie Nie! Otwierasz kolejne drzwi, kolejne możliwości, nic przecież nie tracisz, a na szali jest twoje życie i zdrowie. Nie zawsze droga do zdrowia jest łatwa, ale na pewno warto ją przejść, aby żyć i cieszyć się zdrowiem.

Naturalne leczenie a przede wszystkim zdrowe jedzenie, od naszego rolnika ekologicznego, nie z marketów! Pomogło już wielu osobom wyjść z chorób w naprawdę zaawansowanych stadium. Więc jeśli masz problem, wysłuchaj koniecznie Pana doktora Czerniaka lub Dr. Jaśkowskiego, lub innych osób jak Pana Ziębę, które mają o tym pojęcie. Są to osoby krytykowane, nie rozumie dlaczego? Bo chcą pomóc ludziom? Bo pokazują, jak możemy sobie sami pomóc? Bo pokazują inną alternatywę leczenia? Dlaczego tego nie połączyć i leczyć sprawniej ? Niszczą człowieka za to, że chce pomagać innym wyzdrowieć, ten system jest niepoważny, przecież życie ludzkie jest najcenniejsze! 

System działał i będzie działał, jedno życie mniej, to tylko statystyka, która mało kogo obchodzi. Ludzie zapatrzeni kolorowy świat z TV wykonują polecenia łykania tabletek na wszystko:( Całe rodziny żywione na produktach niewiadomego pochodzenia ze składem tablicy Mendelejewa, mięso z promocji za 5 zł naszpikowane kwasami, żeby jeszcze nie „cuchło”, cieplutkie bułeczki z marketu, mrożone miesiącami z dodatkiem kredy i proszków E, produkty przepełnione cukrem dosłownie we wszystkim od pieczywa, wędlin, nabiału, produktów dla dzieci. Promocja, okazja, skusi dużą ilość ludzi, bo to tanie, bo słodziutkie, bo cieplutkie i poda to swoim malutkim dzieciom… A organizm ma swoją wytrzymałość … W końcu mówi dość….I mamy nieszczęście. 

Dlatego nie poddawajmy się, tylko walczmy o swoje lepsze jutro ..

*Wpis służy wyłącznie do celów informacyjnych i wyraża zdanie założycielki bloga, nie stanowi fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.
Dodaj komentarz

Your e-mail will not be published. All required Fields are marked