Akupunktura

W medycynie wschodniej najważniejszą i najbardziej skuteczną metodą leczenia stosowaną od tysięcy lat głównie w Azji i w Europie jest właśnie akupunktura. Według niej, ludzkie ciało posiada własną wspaniałą energię życiową tzw. bioelektyczność, która przepływa przez 12 głównych kanałów energetycznych zwanych meridianami i 8 kanałów dodatkowych. Jeżeli chorujemy, oznacza to, że któryś z tych kanałów został zakłócony i nie ma przepływu energii. A to z kolei wywołuje dolegliwości bólowe i różnego rodzaju choroby. Akupunktura odblokowuje przepływ energii, przywraca równowagę a organizm zaczyna z powrotem działać sprawnie. Ponadto igły działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Na naszym ciele jest ponad 400 miejsc odpowiedzialnych za poprawne funkcjonowanie. Poprzez nakuwanie właściwych miejsc nasze komórki zaczynają pracować intensywniej, uwalniają się toksyny, wolne rodniki a organizm dostaje kopniaka do walki z dolegliwościami.

Akupunktura jest całkowicie naturalną metodą leczenia, zabieg nakłuwania igłami jest bezbolesny, i choć nie brzmi to zachęcająco, kucie igłami to naprawdę nie musimy się tego bać. Na takie zabiegi przychodzą również dzieci, bez problemu, dają sobie radę. Jedną z głównych zalet akupunktury jest to, że pomaga zmniejszyć ból, bez tabletek przeciwbólowych. W dzisiejszy czasach ludzie połykają, tabletki jak cukierki, w ogromnych ilościach, a przez to rujnują sobie żołądek i jelita, a tym samym niszczą swoją odporność. Następną ważną zaletą akupunktury jest zwalczanie depresji, a przy tym powiązane z tym stres, lęk i bezsenność. Życie potrafi być gorzkie, nie każdy potrafi poradzić sobie z emocjami i napływającą złą energią. Najbardziej podatna jest młodzież, ostatnio jest wylew depresji, samobójstw, ucieczek z domu.

W medycynie chińskiej za przyczynę powstawania depresji czy innych chorób są złe emocje, które kumulujemy w sobie w nadmiarze takie jak lęk, zamartwianie się, strach, smutek, żal, przerażenie, złość… Zdrowy człowiek jakoś sobie poradzi z tymi emocjami, ale jeśli wystąpią u osoby osłabionej jakąś chorobą, zadziała na niego destrukcyjnie. Zapamiętaj zasadę! Przestań się martwić rzeczami, na które nie masz wpływu!. Te złe emocje zaburzają równowagę między Qi i krwią, niszczą harmonijne działanie ważnych narządów wewnętrznych, a w rezultacie doprowadzają do zaburzeń na poziomie shen, co oznacza problemy emocjonalne, w tym depresję. Podsumowując, gdy emocje są w równowadze, nie stanowią zagrożenia, natomiast jeśli emocje są w nadmiarze, zaczynają szkodzić.

W czym może pomóc nam akupunktura?:

 • Bóle różnego pochodzenia
 • Bóle głowy, migreny
 • Rwa kulszowa
 • Zapalenie nerwu trójdzielnego i korzonki
 • Nerwice niewiadomego pochodzenia
 • Depresje, stres i stany lękowe
 • Alergie
 • Niepłodność
 • Choroby układu oddechowego – zapalenia oskrzeli
 • Choroby układu krwionośnego i serca – zaburzenia krążenia, żylaki, miażdżyca, nadciśnienie
 • Choroby narządów ruchu – dyskopatia, przewlekłe i ostre mięśniobóle, zespół bolesnego barku
 • Choroby uszu, nosa, gardła i oczu, w tym przewlekłe zapalenie zatok
 • Choroby układu nerwowego – porażenia nerwów, niedowłady
 • Choroby narządów wewnętrznych – układu pokarmowego: choroby żołądka, jelit, dwunastnicy, wątroby wrzody.
 • Wsparcie i wzmacnianie w chorobach nowotworowych.

Warto jednak pamiętać, że akupunktura to nie pigułka na wszystko. Leczenie akupunkturą to proces długofalowy, u każdego czas leczenia jest inny, bo każdy z nas jest inny i ma swoje tajemnice w sercu. Dlatego, jeśli już decydujemy się na medycynę naturalną, musimy zadbać o siebie w sposób holistyczny. To znaczy zadbać całościowo o nasz organizm. Jeśli choruje organizm, musisz zmienić swoje życie, nie ma innego wyjścia. Przede wszystkim żywienie i nie chodzi tu o jedzenie samej sałaty, bo to też nie jest zdrowe dla organizmu. Chodzi raczej o to, aby posiłki były z produktów nie przetworzonych, należy wyrzucić z diety cukier, który jest prozapalny, wyrzuć ze swojej diety nabiał sklepowy, ewentualnie spożywaj nabiał bezpośrednio od rolnika, ogranicz w swojej diecie węglowodany, wieprzowinę, ogranicz alkohol itd. – więcej na temat żywienia przeczytasz TU. Żywienie to bardzo ważny aspekt w naszym leczeniu samego siebie. Jeśli nic nie zmienisz, to żadna terapia nie pomoże. Następna ważna sprawa to ruch, ćwiczenia i czas dla siebie na swoje przyjemności, hobby, pasje, spokój, relax i wszystko to, co aktualnie potrzebujemy. Jesteśmy zabiegani i zapominamy o najważniejszym o SOBIE! Żywienie, ćwiczenia, własne zadowolenie, to jest to, od czego powinniśmy zacząć, drogę ku lepszemu życiu.

Przestań tracić energię na rzeczy, które nie masz wpływu!

Jeśli szukacie takiego miejsca, kliniki akupunktury, gdzie bezpiecznie zaczniecie terapię z cudownymi ludźmi, z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta – Zapraszam cię Tu!

Klinika Medycyny Orientalnej „Jeong”

ul Brzozowa 15, Wysoka

Tel. 661337980

www.jeongtcm.org

Koreańska klinka prowadzona jest przez doktora Sung-Jin Lee oraz panią doktor Suji Lee — stoi za nimi przeszło sto lat rodzinnego doświadczenia. Pierwszą klinikę założył pra-pradziad pana Lee przeszło 100 lat temu. Sam dyrektor rozpoczął naukę akupunktury w wieku 17 lat, zgłębiając chińską medycyną przez 10 lat na prestiżowym uniwersytecie, “Hei long jiang Chinese Medicine Univercity” w Chinach.

Jak mówi sam doktor: meridiany w ludzkim ciele, choć niewidzialne, istnieją naprawdę. Odpowiadają za balans przepływających w ciele energii.

Duże doświadczenia i wiedza doktora sprawiają, że akupunktura jest bezbolesna, skuteczna i szybko pomaga wrócić do dobrej kondycji. Podczas konsultacji doktor robi szczegółowy wywiad i skupia się na poszukiwaniu źródła choroby. Do każdego pacjenta stosuje się indywidualne podejście. Dlaczego jestem taka pewna tej kliniki? Ponieważ, sama korzystam z leczenia, ponieważ codziennie obserwuje cudowne powroty do zdrowia, ustępowanie bólu różnego pochodzenia, łzy nadziei, która wraca. Jestem tu, pracuje i jestem z tego dumna, że mogę przyczynić się, choć odrobiną do dobra, które niosą nasi wspaniali lekarze.

Akupunktura nie zależnie od choroby wzmocni nasz organizm do walki z chorobą. Postawi na baczność wszystkie nasze siły obronne w naszym organizmie. Dzięki czemu nawet w chorobach nowotworowych, przed i po leczeniu silną chemią potrafi wyciągnąć nas na powierzchnię. Czy akupunktura jest lekiem na nowotwór — Nie! Ale dzięki niej, dajemy radę walczyć, a lekiem na nowotwór jest nasz organizm, nasze serce i głowa. To dzięki naszej wewnętrznej mocy możemy wyzdrowieć, pobudzamy nasz organizm do walki nawet z najgroźniejszym wrogiem, jakim jest — rak. Działajmy — nie czekajmy — Jeżeli pojawia się złe samopoczucie, pierwsze oznaki, że coś się dzieje, nie zwlekajmy, aż odbierzemy wyniki z poważną chorobą organizmu. Jeśli jednak jesteś już chory, akupunktura działa tu rewelacyjnie, na wzmocnienie organizmu, na niwelowanie skutków ubocznych jak np. po chemioterapii czy radioterapii. Wzmocnienie organizmu jest przy tym bardzo ważne, ponieważ po chemii, nasz organizm jest bardzo słaby i narażony na wszelkie inne niebezpieczne choroby dodatkowe.

Walczmy o siebie! Nigdy się nie poddawaj w walce o swoje zdrowie i życie! Pamiętaj! Zawsze MASZ WYBÓR! Jesteś wspaniała!

Pięknego dnia 🙂
Dodaj komentarz

Your e-mail will not be published. All required Fields are marked