Woda – jak ważna jej rola i ile jej potrzebujemy.

 • Nawadnianie organizmu jest bardzo ważne to jeden z kluczy zdrowego odżywiania, to 70% naszego ciała.
  Bez wody nie da się żyć! Twoja skóra, włosy i paznokcie rosną przez całe życie, odzwierciedla to jakość naszego pożywienia, które zjadamy i stan naszego zdrowia. Prawidłowa dieta i dużo wody to jeden z najlepszych sposobów na poprawę wyglądu, jak również ochronę przed skutkami działania szkodliwych substancji.
 • Woda potrzebna jest nam do zachowania homeostazy ustrojowej, zawartość wody w organizmie dorosłego człowieka powinna być utrzymywana w stałym poziomie, co oznacza, że bilans wodny powinien być zerowy. Dodatni bilans jest zjawiskiem fizjologicznym tylko w okresie wzrostu i w czasie ciąży.
 • Czasami mylimy uczucie pragnienia z głodem, organizm upomina się nawodnienia, a my zajadamy to pragnienie. Mam duże doświadczenie na ten temat, kiedyś bardzo mało piłam wody, i moje problemy zdrowotne zaczęły się nawarstwiać, aż doprowadziłam do tragedii mojego organizmu. Długo dochodziłam do tego, co jest właściwe i co daje wspaniałości mojemu organizmowi. Bardziej karmiłam swoje ciało niż komórki, a to nie sprzyja dobremu.
 • Niewłaściwe odżywianie, brak ruchu, palenie, stres zakłócają równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Organizm zakwasza się i zatruwa. Pijąc wodę, oczyszczamy i odkwaszamy organizm.
  Kiedy w końcu nauczyłam się pić wodę i zdrowo odżywiać, bo to nie jest takie łatwe, jakby się każdemu wydawało, nie każdemu przychodzi to tak łatwo. Rezultaty były i są rewelacyjne. Moje ciało inaczej zaczęło się zachowywać. Utrzymuje mi super wagę, skóra nie jest sucha, ale jędrniejsza, nawilżona, nie mam już problemu suchej skóry po wyjściu z kąpieli, gdzie biegłam szybko po balsam, bo skóra swędziała i była bardzo napięta, teraz owszem nawilżam skórę, ale raz na jakiś czas, naturalnymi olejkami bez dodatków chemicznych…i teraz skóra jest piękna.
 • Nawodniony organizm to moc i energia….nawodniony organizm plus zdrowe odżywianie bez chemii to MOJE lepsze życie…mam więcej energii dla moich dzieci, nie wybucham złością, potrafię sobie poradzić z emocjami, potrafię radzić sobie ze stresem, lepiej sypiam, nie mam bezsennych nocy, moje paznokcie, włosy wyglądają o niebo lepiej! i co jeszcze dla mnie ważnego -zniknęły moje bóle głowy, a z tym nie mogłam sobie poradzić.
 • Oczywiście każdy organizm jest inny i każdy inaczej będzie odbierał pozytywne zalety nawadniania organizmu i zdrowego żywienia.
 • To bardzo ważna sprawa, samo nawodnienie mało zrobi, jeśli będziemy się źle odżywiać, to musi iść w parze, aby efekty były dla nas widoczne.
 • Ważne jest, to co pijemy, kawa, czarna herbata, słodkie czy gazowane napoje nie są dobre do zdrowego nawodnienia! Najlepiej jest pić dużo czystej wody, ale nie z plastikowych butelek! Najlepsza będzie ta w szklanych butelkach lub domowa przepuszczona przez porządny filtr. Najlepiej nawadnia organizm woda alkaliczna (Zjonizowana woda alkaliczna o wiele łatwiej niż woda zwykła przenika do tkanki, ułatwia wydalenie skupionych toksyn, nawadnia komórki, szybciej dostarcza komórkom pokarm i tlen). Niestety nie każdy ma w domu jonizator i może sobie na taką pozwolić.
 • Ile wody powinniśmy pić? Wszystkie pisemka kolorowe nakazują 1,5 -3,5 litra dziennie, ale czy każdy musi aż tyle płynu spożywać, raczej nie, Pamiętaj! Znaczenie ma tutaj: płeć, waga, aktywność ruchowa, ciąża, oraz temperatura otoczenia.
 • Jak obliczyć ilość wody dla nas: Według fachowców w tej dziedzinie opublikowany przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) przyjmuję się, że: 1 spożytą kilokalorię (1 kcal) powinniśmy przyjąć 1 mililitr (1 ml) wody – to znaczy, że jedząc 1500 – 2000 kcal dziennie, powinniśmy wypijać 1,5 – 2 litry wody.
  Inna metoda wyliczenia zapotrzebowania na płyny bierze pod uwagę masę naszego ciała:
  1 litr wody na każde 30 kg masy ciała, podziel swoją masę ciała przez 30.
  Przykładowo ja ważę 43 kg. powinnam wypijać -1,4 litra dziennie. Oczywiście nie wypijamy wszystkiego na raz, tylko przez cały dzień, w małych ilościach, wypicie zbyt dużych ilości na raz, powoduje złe samopoczucie i wypłucze wartościowe minerały.
 • Dla tych, co nie lubią wody, są inne alternatywy, takie jak;Herbaty ziołowe jest ich bardzo dużo, można zaszaleć (rumianek, mięta, melisa, pokrzywa, tymianek, czystek, lipa, herbaty zielone, herbaty z konopi). Jeśli już stawiamy na herbaty, poszukamy takich naturalnych liściastych, bez torebek, jest ich wiele na rynku, smakują o niebo lepiej niż z torebek, a mała różnica w cenie.
 • Doskonale nawadniają organizm świeże soki!!Pijmy dużo świeżych soków z warzyw czy owoców dostarczą nam bombę witaminową, do tego oczyszczą i odbudują wasz organizm. To witaminy w czystej i świeżej postaci, bez konserwantów, bez pasteryzacji, bez sztucznego cukru.
 • Z czego pić soki? Oczywiście te najprostsze są najzdrowsze!Marchewka z jabłkiem, burak z jabłkiem, pietruszka z jabłkiem, burak z selerem, marchewka z jabłkiem i imbirem…jeśli nie macie pomysłu na więcej, zapraszam na moje ŚWIEŻE SOKI — dla mnie to coś więcej niż tylko sok dla mnie to lekarstwo na cały organizm.

💦Role wody w organizmie:

 • jest głównym składnikiem organizmu (70%)
 • Warunkuje prawidłowe krążenie krwi.
 • Roznosi po organizmie tlen, składniki odżywcze i hormony.
 • Jest regulatorem temperatury ciała.
 • Potrzebna do przemiany materii, trawienia, wchłaniania strawionego pożywienia.
 • Hamuje procesy gnilne w jelicie cienkim.
 • Dostarcza niektórych składników mineralnych (wody mineralne)
 • Pobudza perystaltykę jelit.
 • Zwilża błonę śluzową, stawy i gałkę oczną.
 • Wydala produkty przemiany materii: mocznik przez nerki, co2 przez płuca i pot przez skórę.

 

💦Dlaczego nie powinniśmy pić wody z plastikowych butelek?! 

Niestety przykra prawda jest taka, że od kiedy powstały plastikowe opakowania, zwiększyła się zachorowalność na większość chorób 🙁

Plastik jest trucizną na wszelkie organizmy żywe!

Żarcik…. Co mówi plastikowa butelka do swojej wody?… – Jest między nami chemia☺️ 

Zwykła butelka plastikowa Pet, jest to skrót od politereftalan etylenu jest to polimer termoplastyczny z grupy poliestrów, taka butelka, nawet ze zgodnym z zasadami użytkowaniem, przechowywania i przewożenia, uwalnia do wody bardzo toksyczne substancje, są to:

➡️ KSENOESTROGENY, związki chemiczne o budowie zbliżonej do naszych hormonów żeńskich estrogenów, wbudowują się one w nasze receptory estrogenowe i blokują.

💧Receptory estrogenowe są to takie miejsca, gdzie naturalnie przyczepiają się nasze estrogeny, ale jeśli zamiast ich wbudowują się  fałszywe ksenoestrogeny, to nasze naturalne estrogeny, nie mogą pełnić swojej funkcji w naszym organizmie.

💧Ponadto działają antagonistycznie do naszych estrogenów (przeciwstawnie).

💧Zaburzają funkcje tzw. Centrów (punktów) kontrolnych w naszym organizmie, tj. Podwzgórza i przysadki mózgowej, które sprawują kontrolę nad całą gospodarką hormonalną. A co za tym idzie? Zaburzenia płodności… Ogromna fala bezpłodności, która zalewa młode pary, problem dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

💧Następny problem to ogromna fala nowotworów! Układu rozrodczego tj. Macicy, jajników, jądra, prostaty… Tak właśnie działają ksenoestrogeny, zaburzając gospodarkę hormonalną naszego organizmu. Takie zaburzenia hormonów, przyczyniają się również do powstania innych nowotworów.

💧Ksenoestogeny odpowiedzialne są również za ogromną fale otyłości. Gospodarka lipidowa jest ściśle związana z gospodarką hormonalną żeńską, mnóstwo kobiet ma problem z utrzymaniem wagi, i czasami nawet mimo stosowanych diet, waga rośnie a nie spada.. Więc może do diety warto dodać odstawienie plastiku , aby nasza gospodarka hormonalna, zaczęła prawidłowo działać?!

💧Ale to nie wszystko co jeszcze powodują te sztuczne ksenoestogeny… Przyczyniają się również do takich chorób jak, policystyczność jajników, mięśniaki macicy, endometrioza.

➡️Najbardziej niebezpieczne związki z grupy ksenoestrogenów to…

👉 BISFENOL A

👉BISFENOL B

💧Znajdują się właśnie w wodzie z plastikowych butelek i metalowych puszkach. 

➡️ Druga grupa toksycznych związków to

👉Ftalany 

💧Czyli plastifikatory, substancje używane do tego, aby nadać butelkom plastyczność.  Przyczyniają się do nowotworów, alergii, astmy u dzieci.

➡️ Nastepną silną toksyną, występującą w wodzie z plastikowych butelek jest…

👉ANTYMON

💧Jest to pierwiastek chemiczny (katalizator). Jest to główny katalizator, używany do  produkcji plastikowych butelek Pet. Nawet najmniejsza jego ilość, jest bardzo toksyczna i szkodliwa dla naszego organizmu. Może zaburzyć pracę serca, układu krwionośnego, układu oddechowego, uszkadza komórki wątroby(działa hepatotoksycznie), dlatego nie powinno być ani odrobiny antymonów, w naszej wodzie pitnej!!

➡️ Następna toksyna to…

👉Aldehyd mrówkowy (formaldehyd) i aldehyd octowy.

💧Toksyna która powstaje w wyniku temperatury! Jak? Jeżeli latem, butelki z wodą są przewożone w autach, gdzie są wysokie temperatury, kiedy nosimy w słońcu, takie  plastikowe butelki w torebkach, dzieci najczęściej małe plastikowe buteleczki z różnymi napojami typu: Kubuś, kiedy wody w plastikowych butelkach, stoją całymi paletami przed sklepem w pełnym słońcu, wtedy na 100% taka woda zawiera aldehyd mrówkowy i octwowy. Te substancje w najlepszym przypadku, wywołują objawy podobne do kaca tj. mdłości, bóle głowy, niepokój, uczucie znużenia, niechęć do wszystkiego, a w najgorszym mogą doprowadzić do nowotworów np wątroby lub układu pokarmowego, ostatnimi czasy jest wręcz epidemia raka jelita grubego.

➡️ Jakby tego było mało, w wodzie z plastikowych butelek, znajdują się…

👉ROZPUSZCZALNIKI tj. Alkohol izopropylowy, benzen, metanol, czterochlorek węgla.

💧Zawartość rozpuszczalników w wodzie, wynika z chciwości ludzkiej, ponieważ używają alkoholu izopropylowego do przemywania gotowych plastikowych butelek, jest on dużo tańszy od etanolu, który powinien być do tego używany. Więc stosują go jako tańszy zamiennik, mimo że jest dla nas toksyczny. Zawsze jakaś mała ilość pozostaje w takiej butelce, z której my potem pijemy i poimy swoje dzieci.

DLATEGO STANOWCZE NIE DLA PLASTIKOWYCH BUTELEK!!!!

💧

Człowiek jest kroplą w morzu życia – i tylko tym się różni od kropli wody, że zdaje sobie z tego sprawę.

– Władysław Grzeszczyk –

💦Informacje:  https://wodah2.com/ile-wody-pic-dziennie/

💦akademiadietetyki.pl

💦Magister farmacji Małgorzata Kazana-Naturoterapia.


You may also likeDodaj komentarz

Your e-mail will not be published. All required Fields are marked